Google ağızdan kan gelmesi , ağızdan kan neden gelir


bir çok hastalığın belirtisi olabileceği gibi hafif yollu hastalıklarında habercisi olabilir.

ağızdan kan gelmesi ciddi sorunlar yaratabileceği için bu konu üzerinde detaylı şekilde duracağız.

ağızdan kan gelmesi öncelikle kanın miktarına göre ciddiyet arz eder. kan az geliyorsa o anlık fazla telaş etmenize gerek yok ama bir uzmana görünürseniz iyi olur diyebiliriz.

ancak ağızdan kan aşırı derecede geliyorsa bu kan sizin ölümünüze bile sebep olabilir. kan aşırı geldiği zaman nefes borunuzu tıkayabilir bu konuda lütfen bilinçli olalım.

ağızdan kan gelmesi bir çok şekilde açıklanabilir.

öksürüp ağızdan kan gelmesi nedir?

öksürdükten sonra ağızdan kan gelmesi rahatsız olan kısmınızın, kanın geldiği yerin büyük ihtimal akciğer kaynaklı olduğunu göstermektedir. Ancak burnunuzda kanama olduysa öksürdükden sonra burun kanaması yüzündende kanama gerçekleşebilir. her öksürük le kan akciğer sorunu demek değildir.

Kusup ağızdan kan gelmesi nedir?

kustukdan sonra ağızdan kan gelmesi kanın mideden geldiğini gösteriyor olabilir. ayrıca mideden gelen kan genel olarak kahverengi bir renkte gelmektedir.

 

Ağızdan kan gelmesi söylediğimiz şekilde gerçekleşmektedir.

ağızdan kan gelmesi ciddi bir boyuta sahip olabilir. kanın nerden nasıl geldiğini bir uzmana danışarak öğrenebilirsiniz.

 

Etiketler: ağızdan kan gelmesi - ağızdan kan gelmesi hangi hastalığın belirtisi - ağızdan kan neden gelir - ağızdan kanama - ağzından kan gelmesi - boğazdan kan gelmesi - genizden kan gelmesi - kan tükürmek - mideden kan gelmesi - öksürükle ağızdan kan gelmesi -

ağızdan kan gelmesi , ağızdan kan neden gelir başlıklı yazıya 6 yorum yapılmış

 1. gizem kaya Says:

  merhabalar bana hemen geri dönüş yaparsanız çok sevinirim… yaklaışk iki gün önce çok az miktardakırmızı kan gelmişti bugünde çok açık kırmızı renkte kan geldii.. sizce sebebi nedir ben ona göre hangi doktora baş vurmalıyım… lütfen benm için çok önemli…

 2. admin Says:

  gizem hanım buradan kanın nerden geldiğini tam manası ile söyleyemeyiz. yazıda verdiğimiz bilgiler nelerden olabileceği konusunda ön tez ve yorumdur. en yakın sağlık kuruluşuna gidip muaneye olmanızı rica edeceğim. geçmiş olsun..

 3. beyza Says:

  ..

 4. nurullah gencer Says:

  mrb benım nişanlımın ağzından kan geliyor bunun öksürdükten sonra mı yoksa önce mıdır bılmıyorum ama kan gelmeden önce kendinden geçiyor ve baygınlık derecesıne geliyor tahlıl verdiğinde doktor verem olabılır dıye bırseyler söylemiş ne olursunuz bana acıl cvp verin onu
  cok sevıyorum ve kaybetmek ıstemıyorum

 5. kamok Says:

  ben gunlik 3 litre su içmeye basladgim sonra agzmdan her gün kan gelmeye başladı o kan neden gelyor bilmiyor cevap

 6. dilek yıkılmaz Says:

  Merhabalar ismim Dilek üç gündür ağzımdan kan geliyor en yakın hastaneye gittim ama sonuç bir hafta sonra çıkacak ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ama çok korkuyorum artık sebebi ne olabilir bana dönerseniz çok sevinirim

Yorum Yapın