Google arı sokmasında yapılacaklar , arı sokması


bir çok zaman karşımıza gelebilecek doğal bir olaydır. bu tür bilgileri sokmasa bile bilmemizin şart olduğunu düşünüyorum. çünkü arılar doğal yaşam ortamımızda sürekli karşımıza çıkabilecek türden böceklerdir.

arı sokmasında öncelikle telaşlanma mız gerekmemektedir. eğer arı sokmasına karşı bir alerjimiz bulunmuyorsa arı soktukdan sonra arının iğnesini bir cımbız yardımı ile çıkarabiliriz. o an elinizde çıkarmak için başka bir şey varsa onuda kullanabilirsiniz.

arı sokmalarında arının iğnesini çıkardıktan sonra temiz bir suyla yıkayarak vücudumuza zarar vermesini engelleyebiliriz. özellikle alerjisi olanlar bunu yapmalılar..

arı sokmalarında daha sonra soğuk bir buz kütlesi ile arının sokduğu yeri soğutarak hem şişmemesini hemde zehirin dağılmasını da engelleriz.

buzu direk arının sokduğu yere koyup beklersek buz yanması meydana gelebilir bu yüzden buzun üzerine bir poşet veya bez koymalıyız. ayrıca 15 20 bekletmemiz gerekmektedir.

Etiketler: arı sokması - arı sokması alerji - arı sokması ilk yardım - arı sokması tedavi - arı sokmasında ne yapılır - arı sokmasında yapılacaklar - arı soktuğunda ne yapılır - sarı arı sokması -

Yorum Yapın