Google idrar kültürü , idrar kültürü üreme nasıl yapılır alınır


nedir diye merak edenlerimiz mutlaka vardır. idrar kültürü idrar yollarımızda oluşan enfeksiyonların nedenini bulmaya yaramaktadır. idrar yolunuzda bir enfeksiyon oluşmuşsa buna neden olan virüsü idrar kültürü ile rahatca bulubilir ve buna uygun ilaç tedavisi uygulanabilir.

idrar kültürü erkek ve kadınlarda farklı şekillerde alınmaktadır. bunun nedeni ise cinsel organlarının farklı olması sebebidir.

erkeklerde idrar kültürü  alınırken öncelikle su veya sabunlu su ile temizlenir daha sonra 3 steril kaba idrar yapılır. kapların ağzı hemen kapatılmalıdır. bunun sebebi idrara başka şeylerin değmemesidir.

kadınlarda idrar kültürü alınırken çok daha dikkatli ve temiz olunmalıdır.

idrar kültürü bir çok durumda alınışı değişebilir. mesela çocuklarda ? çocuklarda yetişkinler gibi gerekli temizlikler yapıldıkdan sonra çocuğun karnı aşşağı gelecek şekilde kaldırılır. çocuğun altına steril kap yerleştirmemiz gerekmekte. çocuklarda kol ve bacakları büküldükten sonra kasık bölgesine hafiften bastırılır ve daha sonra ise sırtını ovabiliriz.

Yaşlı hastalar ve yatalak hastalarda da sandelye oturtularak idrar kültürü alınabilir.

 

 

 

Bugün sizlere idrar kültürü hakkında bilgi vermeye çalıştım. bir çok site ve yerde idrar kültürü  hakkında bir çok karışık bilgi verilmişti ancak kısaca  soruna cevap aldık ve idrar kültürü  nasıl yapılır , idrar kültürü  nasıl alınır sorularındanda arınmış olduk

Etiketler: idrar kültürü - idrar kültürü nasıl alınır - idrar kültürü nasıl yapılır - idrar kültürü ne işe yarar - idrar kültürü nedir - idrar kültürü yapmak -

Yorum Yapın