Google ne zaman hamile kalınır , ne zaman hamile kalabilirim hesaplama


Birçok Anne adayımız  gibi soruların cevabını merak etmekte. daha önce anne olmamış bayanlarda çocuk yapmak, hamile kalmak ilk olduğu için bir tedirginlik olabilir. eşimle beraber oldum ancak hala hamile değilim gibi.

ne zaman hamile kalabilirim, kalınırın aslında tek bir cevabı bulunmakta. Kadın yumurtlama dönemindeyse ve erkeğin spermleri kadın yumurtlama dönemindeyken eşinin vajinasındaysa hamile kalabilirsiniz demektir.

Konuyu biraz daha açacak olursak kadınlar yumurtalama dönemleri hamile kalma oranı daha yüksek demiştik. peki kadınlar ne zaman yumurtlar?

Bir kadın adeti gördüğü günden yaklaşık 13 ila 15 gün sonra yumurtlar. bu durum her kadında aynı değildir. kesin bilgiler veremeyiz ancak genel olarak kadınların yumurtlama süreleri bu süredir.

ayın 5 inde adet görmeye başladıysanız o ayın 18 i ile 20 si arası sizin yumurtlamanız daha büyük olasılıktır. dediğim gibi her kadında bu aynı değildir.

Peki ben o zaman yumurtlamıyorsam? bunu gün olarak söylemekten çıkıp sizlere yumurtlama belirtilerini söyleyim. göğüsleriniz hassaslaşıyor , karın ve kasık bölgenizde ağrılar oluşuyorsa yumurtalar oluşuyor olabilir.

Erkek spermlerini parterine bırakdıktan 2-3 gün sonraya kadar spermler partnerinde canlı olarak kalabilmektedir.

Ancak erkek sürekli ilişkiye giriyorsa sperm sayısında azalma olacaktır. bu yüzden erkeğin kadına ayak uydurup yumurtlama dönemlerinde beraber olması gerekmektedir.

 

Sorun ve görüşleriniz için Yorum kısmımızı kullanabilirsiniz.

 

Etiketler: adetten sonra ne zaman hamile kalınır - hamile kalmak istiyorum - ne zaman hamile kalabilirim - ne zaman hamile kalabilirim hesaplayıcı - ne zaman hamile kalınır - ne zaman hamile kalınır hesaplama -

Yorum Yapın