Google Magnezyum eksikliği yetersizliği nasıl anlaşılır belli olur


Magnezyum hakkında bir çok konuya diğer yazılarımızda yer verip değinmiştik. Magnezyumun ne olduğu ne işe yaradığını nelerde bulunduğunu öğrendiğimize göre geriye tek soru kaldı..  nasıl anlaşılır ? bende  olabilirmi ?

Magnezyum eksikliği Magnezyumun neler faydalı olduğunu bilirsekde kolaylıkca anlayabiliriz. Magnezyum eksikliği kas gerilmeleri ve kas krampları görülmesi ile anlaşılabilir. Yani kaslarınızla ilgili bir probleminiz varsa Magnezyum eksikliğinden dolayı olabilir. özellikle kadınlar için hamilelik döneminde Magnezyum çok gereklidir. Magnezyum almadığı zaman hamilelikte kas kasılmaları ve krampları sıklıkla görülebilir.

Magnezyum eksikliğinin bir diğer sonucundan bir taneside sinir sistemlerimizi alt üst etmesidir. Magnezyum eksikliğine bağlı olarak aşırı tepki ve sinirlilik hali meydana gelebilir.

Magnezyum eksikliği kadınlarda adet dönemlerini duygusal olarak geçirmelerine de neden olur.

 

Etiketler: hamilelikte Magnezyum - Magnezyum eksikliği - Magnezyum eksikliği belirtileri - Magnezyum eksikliği nasıl anlarız - Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır - Magnezyum eksikliği nasıl belli olur - Magnezyum yetersizliği -

Yorum Yapın