Sağlıklı Yaşam , Kanser , Hastalık Tedavisi , Saç Modelleri , Göz Sağlığı , Şifalı Bitkiler , Zayıflama diyet – SaglikliBilgi.NET » Blog Archive Magnezyum nelerde bulunur,Magnezyum hangi ürünlerde bulunur,Magnezyumlu bitkiler,Magnezyumlu yiyecekler nelerdir,Magnezyum içeren besinler,

Google Magnezyum nelerde bulunur , Magnezyum hangi besinlerde var


Magnezyumun hakkında sitemizde faydası ve ne olduğu konuusnda bilgiler verdiğimizi hatırlıyorum. bugün Magnezyumun nelerde bulunur hangi yiyeceklerde besinlerde Magnezyumun vardır. Magnezyumun olan besinler ne kadar tüketilmelidir ve nasıl tüketilmelidir tipde sorulara cevap verilecektir.

Magnezyumun en önemli kaynağı kabuklu yiyeceklerdir. neler bu kabuklu yiyecekler ? özellikle fındık, fıstık , ceviz gibi kabuklu kuruyemişlerde Magnezyumun oldukca güzel ortanda bulunmaktadır.

Magnezyum kabuklu yiyeceklerde olduğu gibi Kuru baklagiller ve koyu yapraklı bitkilerdede bulunmaktadır.

Magnezyum çavdar unu ve buğday unu gibi tam takıllı ürünler dediğimiz ürünlerdede bulunmaktadır.

Magnezyum ihtiyacımızı gidermek için günde az miktarda kabuklu yiyecekler alabiliriz. mesela günde 10 adet  fındık veya fıstık yiyebiliriz. yada haftada 2-3 gün koyu yapraklı sebzelerle yemek yapabilir yada çiğ yiyebiliriz..

Etiketler: Magnezyum hangi ürünlerde bulunur - Magnezyum içeren besinler - Magnezyum nelerde bulunur - Magnezyumlu bitkiler - Magnezyumlu yiyecekler nelerdir -

Yorum Yapın